رویدادهامسابقات

WCG با برگزاری یک جشنواره بزرگ ای-اسپرتز در سال ۲۰۱۸ باز می گردد

یکی از رویدادهایی که صنعت ورزش های الکترونیک رو به صحنه آورد در سال ۲۰۱۸ بازخواهد گشت. نشست خبری این رویداد خبر از برنامه هایی برای برگزاری یک رویداد واقعا “فراتر از بازی” که شعار همیشگی رویداد WCG بوده است می دهد.

خیلی ها می گویند ورزش های الکترونیک سریع ترین رشد را در بین تمامی ورزش ها دارند و برای این حرف دلایل محکمی وجود دارد. در حال حاضر مسابقاتی چون ESL, E-League, DH و حتی رویدادهای تک رشته ای مانند لیگ جهانی Call of Duty و یا لیگ Overwatch را داریم ولی خیلی پیشتر از اینکه این نام ها به بزرگی امروز شوند، رویداد WCG بود. قبل از این پنج سال غیبت World Cyber Games بزرگترین رویداد ورزش های الکترونیک دنیا برای ۱۳ سال بود. و در سال ۲۰۱۸ احتمال بازپس گیری این عنوان برای WCG هست!

در نشست خبری چند روز پیش در بانکوک پایتخت تایلند، مدیرعامل WCG آقای کئون هایکبین خبر از بازگشت WCG و برنامه های بزرگی که برای این رویداد در سال ۲۰۱۸ دارند داد و به جای بازگشت با یک مسابقات ورزش های الکترونیک WCG تصمیم به برگزاری یک فستیوال بزرگ شامل مسابقات برای معرفی دوباره این برند به دنیای ورزش های الکترونیک گرفته است.

۲۶ آوریل ۲۰۱۸ بانکوک تایلند، میزبان رویداد WCG با شعار “ورزش های الکترونیک برای دنیای بهتر” خواهد بود. این جشنواره شامل چهار بخش مجزا برای پوشش تمامی جوانب ورزش های الکترونیک می باشد.

بخش Super Arena: درباره رشته های پرطرفدار ورزش های الکترونیک است و مسابقات بازی هایی مانند CS:GO، DOTA2، Clash Royale و Heroes of Newerth در آن برگزار می شود و به زودی رشته های بیشتری در این بخش اضافه می شود.

بخش New Horizon: این بخش مربوط به آینده eSports است و VR (واقعیت مجازی) می باشد و شامل رقابتهای در زمینه مسابقات HTC VIVE و Drone (هواپیمای بدون سرنشین) و مرتبط با لیگ قهرمانی Drone خواهد بود.

بخش Festival: اگر طرفدار DJ و موسیقی و کازپلی (Cosplay) هستید، این بخش برای شما طراحی شده است. در این بخش یک مسابقه بزرگ کازپلی برنامه ریزی شده است، لیبل Dim Mak و دی جی Steve Aoki کنسرتی برگزار می کنند و در همین بخش همایشی ویژه هم توسط TED برگزار خواهد شد.

بخش Fan Stadium: نمایشگاه مرتبط با ورزش های الکترونیک و بازی های ویدیوئی مشابه Con

 

در پنج سالی که WCG برگزار نمی شد، ورزش های الکترونیک به یک جریان عظیم فرهنگی و ورزشی تبدیل شده است. WCG قصد دارد با شرکت های بزرگ صنعت بازی های ویدیویی و ورزش های الکترونیک برای ساخت بهترین جشنواره ورزش های الکترونیک دنیا مشارکت کند.

در فصل جدید، WCG می خواهد مرزهای نژادی، فرهنگی و قومی را بشکند و میدانی از هارمونی برای جهانی بهتر باشد. این کار هدف WCG را برای تبدیل به یک جشنواره واقعی جهانی که همه از سراسر دنیا گردهم بیایند، پشتیبانی خواهد کرد.
Kwon HyukBin

 

امیدواریم این رویداد که برای بسیاری از بازیکنان قدیمی تر یادآور خاطرات خوب گذشته است به جایگاه قبلی خود بازگردد و حتی از آن نیز فراتر رود. WCG از سال ۲۰۱۹ با برگزاری مسابقات مقدماتی در نقاط مختلف جهان و به سبک و سیاق گذشته قصد گردآوری بهترین ورزشکاران این رشته را در جشنواره جدید World Cyber Games دارد. باید منتظر بود و دید آیا دوباره این رویداد به پیشرفت این رشته کمک خواهد کرد…

 

 

مشاهده بیشتر

رضا بابایی

سردبیر و موسس مجله اینترنتی ای-اسپرتز.آی آر، عاشق بازی های رایانه ای، سینما، موسیقی و البته قهوه تلخ...! از سال 2003 میلادی به طور حرفه ای مشغول به فعالیت در رشته ورزش های الکترونیک می باشد و حضور در مسابقات معتبر بین المللی و داخلی را در کارنامه کاری خود دارد.

مطالب مشابه

پاسخ دهید

همچنین ببینید

بستن
بستن