شرکت هاورزش های الکترونیک

جزئیات طرح ۱۵ میلیارد دلاری Tencent در ورزش های الکترونیک

Tencent، بزرگترین شرکت طراحی و ساخت بازی های موبایلی دنیا و مالک Riot Games، برنامه ۵ ساله خود برای سرمایه گذاری بیشتر در ورزش های الکترونیک را رونمایی کرد. این شرکت در کنفرانس خبری جمعه گذشته از ۱۴٫۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش ای-اسپرت خود خبر داد که شامل لیگ ها و تورنامنت های جدید، تشکیلات اداری تازه و پارک بزرگ ای-اسپرت خود که قبلا معرفی کرده بود، می شود.

این اعلان توسط Tencent e-sports که زیرمجموعه تازه تاسیس شرکت در بخش بازی های رقابتی است انجامم شد. در همین کنفرانس، آقای “دینگ دنگ” مدیر مرکز اطلاعات ورزش چین خبر از همکاری نزدیک با شرکت تنسنت در ۵ سال آتی برای یکپارچه سازی استانداردهای ای-اسپرت چین داد.

تنسنت به تازگی در لیست ده شرکت برتر دنیا از نظر ارزش دارایی ها و میزان سرمایه قرار گرفته است.
رضا بابایی

post-image-3
تنسنت به مانند رقیب خود، شرکت Alibaba در میان ده شرکت برتر جهان از نظر ارزش دارایی ها قرار گرفته است. در کنار موفقیت های League of Legends در ورزش های الکترونیک، این شرکت اقدام به خرید ۸۴% شرکت فنلاندی Supercell به ارزش ۸٫۶ میلیارد دلار کرده است و به تازگی لیگی با جایزه یک میلیون دلاری برای بازی Clash Royale که عنوانی در سبک تاور/دیفنس می باشد کرده است.

 

 

post-image-2

بر اساس یک تحقیق IDC درآمد چین از صنعت ورزش های الکترونیک ۵۲% افزایش سالیانه داشته است و ۳۴% این رقم برای بازی های موبایلی می باشد. سرمایه گذاری اصلی تنسنت در سرزمین چین، شاید تلاشی برای دست یابی به تنها عنوانی که رکورددار نیستند باشد: رقم جایزه! بر اساس گزارش Unibet جمع جوایز مسابقات ای-اسپرت چین در سال گذشته برابر با ۱۹٫۳ میلیون دلار بوده است که بیشترین سهم را بازی موفق شرکت Valve یعنی DOTA2 داشته است.

بر اساس یک تحقیق IDC درآمد چین از صنعت ورزش های الکترونیک ۵۲% افزایش سالیانه داشته است.
رضا بابایی

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

رضا بابایی

سردبیر و موسس مجله اینترنتی ای-اسپرتز.آی آر، عاشق بازی های رایانه ای، سینما، موسیقی و البته قهوه تلخ...! از سال 2003 میلادی به طور حرفه ای مشغول به فعالیت در رشته ورزش های الکترونیک می باشد و حضور در مسابقات معتبر بین المللی و داخلی را در کارنامه کاری خود دارد.

مطالب مشابه

پاسخ دهید

بستن