رویدادهامسابقات

Smilegate رویداد WCG را در سال ۲۰۱۸ زنده می کند

World Cyber Games بزرگترین رویداد ورزش های الکترونیک جهان تحت مالکیت هولدینگ Smilegate باز می گردد. WCG 2018 از ۲۶ تا ۲۹ آوریل سال آتی در شهر بانکوک، پایتخت تایلند برگزار خواهد شد.

WCG به المپیک ورزش های الکترونیک شهرت داشت و از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳ به صورت پیوسته برگزار شد. این رویداد به گونه ای مهمترین رویداد ورزش های الکترونیک جهان نیز بود که با شرکت بیش از ۸۰۰ شرکت کننده از ۸۰ کشور جهان برگزار می شد. در سال های پایانی مشکلات اقتصادی گریبانگیر این رویداد شد و عدم تمایل سامسونگ به عنوان مالک این برند برای سرمایه گذاری بیشتر در این بخش باعث تعطیل شدن این رویداد مهم در سال ۲۰۱۴ میلادی شد.

اکنون Smilegate با خرید این برند از Samsung قصد احیای بزرگترین فستیوال تفریحات دیجیتالی دنیا را دارد. امسال این مهم با مشارکت شرکت نمایشگاه های تایلند محقق خواهد شد و WCG به عنوان یک رویداد کاملا مستقل برگزار می شود.

طرفداران قدیمی ورزش های الکترونیک بی شک نام و خاطره WCG را در ذهن دارند، رویدادی که بی شک در عصر راه اندازی صنعت ورزش های الکترونیک یکی از پیشگامان و مهمترین بازیگران این عرصه بود. از زمان رفتن WCG شرکت های زیادی سعی راه اندازی کی رویداد مشابه و با سبک المپیکی را داشته اند از جمله Alibaba که با WCG خودش یعنی WESG پا به این عرصه گذاشته است.

کنفرانس خبری WCG در تاریخ ۱۳ دسامبر سال جاری برای معرفی برنامه های این مسابقات برای سال جاری برگزار خواهد شد و پس از آن می توان بهتر نظر داد که آیا مالک جدید WCG قصد ادامه مسیر جاه طلبانه Samsung در عرصه جدی ورزش های الکترونیک را دارد و یا این رویداد یک فرم دیگری از تفریحات الکترونیکی را در بر خواهد گرفت.

مشاهده بیشتر

رضا بابایی

سردبیر و موسس مجله اینترنتی ای-اسپرتز.آی آر، عاشق بازی های رایانه ای، سینما، موسیقی و البته قهوه تلخ...! از سال 2003 میلادی به طور حرفه ای مشغول به فعالیت در رشته ورزش های الکترونیک می باشد و حضور در مسابقات معتبر بین المللی و داخلی را در کارنامه کاری خود دارد.

مطالب مشابه

پاسخ دهید

همچنین ببینید

بستن
بستن