شرکت هاورزش های الکترونیک

Alibaba حاضر به پذیرش زیان مالی WESG به امید سود بلندمدت

گروه علی بابا در طول ۱۸ ماه گذشته از طریق برگزاری تورنامت های بزرگ و نیز سرمایه گذاری روی المپیک آسیایی دست به سرمایه گذاری سنگینی در بخش ورزش های الکترونیک کرده است. اولین دوره مسابقات WESG در حدود ۲۲ میلیون دلار هزینه داشته است که طبق گزارشات مالی این شرکت نزدیک به ۷۰% ضرر در سرمایه گذاری این غول بزرگ تجارت الکترونیکی چین را نشان می دهد.

علی بابا پیش بینی می کند که این مسابقات با ضرر در طول پنج سال آتی انجام خواهد شد ولی به گفته Zhang رئیس این شرکت این ضرری است که عهده دار خواهند شد تا سود دراز مدت این صنعت را به دست آورند.

 

ما آماده ایم که ضرر کنیم. ما می توانیم این ضررها را به امید پیشرفت این ورزش قبول کنیم.برای ورزشی با این همه مخاطب در دنیا آینده ای روشن متصور هستیم و در آینده مسلما پاداش خود را خواهیم گرفت.
Zhang Dazhong

چندین ماه پس از اعلام ورود به صنعت ای-اسپرتز در مارس ۲۰۱۶ علی بابا از طرح هایش برای برگزاری رویداد WESG پرده برداری کرد که ۵٫۵ میلیون دلار جایزه و به چالش کشیدن IeSF از مهمترین موارد این طرح بود.رقابت های جهانی بخشی از برنامه ۱۵۰ میلیون دلاری علی اسپرتز برای ورزش های الکترونیک است که اکنون بیش از ۴۰% از فعالیت های این شرکت را در بر می گیرد.
علی بابا حامی مالی برگزاری بازی های آسیایی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ نیز می باشد.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

رضا بابایی

سردبیر و موسس مجله اینترنتی ای-اسپرتز.آی آر، عاشق بازی های رایانه ای، سینما، موسیقی و البته قهوه تلخ...! از سال 2003 میلادی به طور حرفه ای مشغول به فعالیت در رشته ورزش های الکترونیک می باشد و حضور در مسابقات معتبر بین المللی و داخلی را در کارنامه کاری خود دارد.

مطالب مشابه

پاسخ دهید

بستن