رویدادهامسابقات

بزرگترین جایزه تاریخ ورزش های الکترونیکی در انتظار بازیکنان DOTA

تنها یک ماه با زمان برگزاری بزرگترین رقابت دوتا ۲ یا همان مسابقات جهانی این موبای محبوب فاصله داریم و روز به روز خبرهای بیشتری در ارتباط با آن می شنویم. اما امروز اخباری از جایزه اینترنشنال ۲۰۱۷ منتشر شده که به رقم بزرگ و عجیب و غریب آن اشاره دارد.

جایزه امسال مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۷ حالا بزرگترین جایزه نقدی تاریخ ورزش های الکترونیکی به حساب می آید. چرا که تا کنون جایزه نقدی مسابقات جهانی دوتا ۲ به رقمی در حدود ۲۰ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۸۳۵ دلار رسیده که رقم به شدت عجیب و بزرگی است و ساعت به ساعت بر مقدار آن افزوده می شود.

رقم ذکر شده در حالی به این مقدار رسیده که یک ماه دیگر به تاریخ برگزاری مسابقات، زمان باقی مانده و احتمال می رود که نتیجه نهایی به عددی معادل ۲۱ یا ۲۲ میلیون دلار برسد. البته جایزه نقدی سال گذشته اینترنشنال هم عدد کوچکی نبود و بازیکنان حرفه ای این رشته در دوره قبلی برای رقم ۲۰ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۴۶۰ دلار با یکدیگر به رقابت می پرداختند.

با این حال جایزه امسال در مقابل اینترنشنال ۲۰۱۳ یک دستآورد بسیار بزرگ برای شرکت ولو به حساب می آید. چرا که در آن سال جایزه نقدی مسابقات جهانی به چیزی در حدود ۲.۸ میلیون دلار خلاصه می شد. با نگاه به این رقم می توان رشد ۸ برابری جایزه این مسابقات را شاهد بود که نشان از قدرت گرفتن صنعت بازی های ویدیویی، خصوصا ورزش های الکترونیکی دارد.

 

مشاهده بیشتر

رضا بابایی

سردبیر و موسس مجله اینترنتی ای-اسپرتز.آی آر، عاشق بازی های رایانه ای، سینما، موسیقی و البته قهوه تلخ...! از سال 2003 میلادی به طور حرفه ای مشغول به فعالیت در رشته ورزش های الکترونیک می باشد و حضور در مسابقات معتبر بین المللی و داخلی را در کارنامه کاری خود دارد.

مطالب مشابه

1 دیدگاه در “بزرگترین جایزه تاریخ ورزش های الکترونیکی در انتظار بازیکنان DOTA”

پاسخ دهید

همچنین ببینید

بستن
بستن