تکنولوژیمحصولات و خدمات

اپل تا سال آینده و به لطف آیفون ۸، یک شرکت تریلیون دلاری خواهد شد

در حال حاضر ارزش سهام اپل با کاهش تقریباً ۹ درصدی نسبت به بیشترین مقدار خود یعنی ۱۵۶٫۱ دلار در ماه می سال ۲۰۱۷، معادل ۱۴۲٫۷۳ دلار است؛ اما با این حال تحلیلگران بازار کاهش مذکور را فرصت مناسبی برای خرید سهام کمپانی ساکن کوپرتینو می دانند چرا که انتظار می رود با عرضه آیفون ۸ در پاییز امسال، ارزش سهام اپل به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

بر اساس اظهارات متخصصین حوزه، نتایج مالی اپل در سه ماهه تابستان امسال چندان مهم نیستند چرا که برگ برنده این شرکت، تلفن هوشمند آیفون ۸ و محصولات و خدمات نوآورانه ایست که در کنفرانس WWDC معرفی شدند؛ اما علی رغم شفافیت این مسئله، سهام اپل همچنان مورد کم لطفی سرمایه گذاران قرار گرفته است.

مشتریان راهکارهای جدید برای مشکلاتی که داشته‌اند را به سرعت می‌پذیرند، در حالی که پذیرش تجربه‌های جدید برای آنها با سرعت بسیار کمی همراه است. هرزمان که مشتری با چیزی جدید، خارج از حوزه دانشش و ناشناخته روبه‌رو می‌شود، با سرعتی بسیار آهسته به سمت آن حرکت می‌کند.
بن باجریان

آمار موجود نشان می دهد که ارزش بازار اپل با توجه به قیمت سهام آن چیزی در حدود ۷۳۷ میلیارد دلار است که انتظار می رود پس از معرفی پرچمدار جدید، ارزش هر سهم طی دوازده ماه به ۲۰۲ دلار رسیده و ارزش بازار اپل نیز از رقم یک تریلیون دلار عبور کند.

نهایتاً لازم به ذکر است در صورت موفقیت آیفون ۸ در بازار (که چندان هم دور از انتظار نیست) و با توجه به پیش بینی های مورد بحث، کمپانی اپل نخستین شرکت آمریکایی خواهد بود که به ارزش بازاری بیشتر از یک تریلیون دلار دست یافته است.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

رضا بابایی

سردبیر و موسس مجله اینترنتی ای-اسپرتز.آی آر، عاشق بازی های رایانه ای، سینما، موسیقی و البته قهوه تلخ...! از سال 2003 میلادی به طور حرفه ای مشغول به فعالیت در رشته ورزش های الکترونیک می باشد و حضور در مسابقات معتبر بین المللی و داخلی را در کارنامه کاری خود دارد.

مطالب مشابه

پاسخ دهید

بستن